דודי שמש וחשמל - דוד שמש או חשמל ?

לקבל החלטה נכונה

חושבים להתקין דוד שמש חדש ומתלבטים איזה דוד המתאים? הדוד התקלקל ואין טעם לתקן אותו? רוצים להתקין בבית חדש?

בחירת דוד אינה משימה פשוטה, יש גורמים רבים  שיש להתייחס אליהם, לדוגמה: נפח הדוד, יצרן, מידות הדוד, מיקום ההתקנה, אחריות ומחיר כמובן.

כדי לקבל החלטה נכונה בבחירת הדוד המתאים בדיוק לצרכים הייחודיים שלכם מומלץ לפנות לחברה מקצועית ואמינה עם וותק וניסיון, המציעה שירותי התקנה מהירה של דודי שמש או חשמל מתוצרת המותגים המובילים עם המלצות על דודים איכותיים, חסכוניים ועמידים לאורך זמן.

אז מה כדאי – דוד שמש או חשמל?

שלושה דברים עיקריים צריך לקחת בחשבון בבחירת דוד חדש:
דוד שמש – פתרון ירוק ומומלץ למדינה כמו ישראל עם הרבה ימי שמש בשנה.

הדוד מותקן בדרך כלל על גג המבנה ומספק מים חמים תוך ניצול אנרגיית השמש ללא צריכת חשמל, למעט כאשר מפעילים את המתג בימים קרים ובימים בהם אין קרינת שמש לחימום המים בקולטים.

דוד חשמל הנקרא גם בוילר, מותקן בד”כ בתוך המבנה, ללא קולט, ומים חמים מתקבלים ע”י חימום מים בהפעלה של הדוד.

מערכת סולרית – זהו פתרון המיועד לבניינים גדולים ובתים משותפים, המערכת מרכזית וסגורה, הקולטים ממוקמים על הגג במרחק מהדוודים.

במקרים בהם אין אפשרות להתקין דוד שמש, אין מנוס אלא לבחור דוד חשמל. כדאי להזמין מתקין דודים מקצועי כדי לבדוק איזה דוד מתאים לכם והיכן כדאי ומומלץ להתקין אותו.

בחירת נפח הדוד

יש מגוון נחים גדליי של דודי שמש וחשמל, החל מדוד בנפח 40 ליטר ועד דודים גדולים בנפחים של 300 ליטר או יותר.

נפח הדוד הוא אחד השיקולים המרכזיים והחשובים ביותר בעת בחירת דוד שמש או חשמל.

בחירת נפח הדוד תלויה בהרבה גורמים אבל החשוב ביותר הוא מספר הנפשות בבית, וגורמים נוספים המשפיעים על ההחלטה הם: הרגלי היגיינה, כמה פעמים ביום מתקלחים, האם עושים אמבטיות, האם מדיחים את הכלים בכיור או במדיח ועוד.

הצריכה הממוצעת היא בין 30 ל – 40 ליטר מים חמים לאדם ביום, לכן לדוגמה למשפחה בת 3-4 נפשות כדאי לבחור דוד בנפח 120 ליטר, ולמשפחות המרבות להשתמש במים חמים או למשפחה בת 4-5 נפשות, כדאי לבחור בדוד עם נפח של 150 ליטר או יותר.

שירות ואחריות

מעבר לבחירת נפח הדוד, עלות הדוד עצמו ועלויות נוספות כמו התקנה, מסנן אבנית, שעון מתקדם להפעלת הדוד ועוד. כדאי לקבל המלצות ולבדוק את תקופת האחריות והשירות תיקונים במקרה של תקלה.

מלאו טופס צור קשר מהיר וטכנאי דודים מומלץ במרכז יחזור אליכם בהקדם

אם אינכם ממהרים, נוכל להגיע אליכם בזמן שהכי נוח לכם. אבל אם אתם במצב חירום אז טכנאי דודים מקצועי יגיע אליכם תוך כחצי שעה כדי לעזור לכם.