תביעות תאונת דרכים | עורך דין תאונות דרכים

תביעות תאונות דרכים - שאלות, תשובות, ייעוץ עורך דין חינם

תוכן עניינים | ניווט מהיר

תביעות נזקי גוף / תביעת תאונת דרכים / עורך דין תאונות דרכים

פגיעת נזקי גוף היא מעשה / נזק פיזי ו/או נפשי אשר נגרם לאדם כתוצאה מרשלנות של מישהו אחר. 

תביעת נזקי גוף שייכת לתחום דיני נזיקין, והסיבות לתביעת נזקי גוף יכולות להיות רבות ולנבוע מתאונת דרכים, פציעה או תאונה בעבודה, תאונה אישית, רשלנות רפואית, מחלה קשה ועוד). 

אדם אשר חווה פגיעת גוף יכול להימצא זכאי לקבל פיצויים באמצעות הגשת תביעה משפטית לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כנגד מי שגרם לו את הפציעה. 

 את הפיצוי המעניק יכול להיות אדם אחר, חברה, גוף ציבורי, חברת ביטוח או המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי האחראי על מימוש רוב הזכויות החברתיות במדינת ישראל.

התנגשות תנועה, המכונה גם התנגשות רכב או תאונת דרכים, מתרחשת כאשר רכב מתנגש ברכב אחר, הולך רגל, רוכב אופניים או בעל חיים וכתוצאה מזה נגרם נזק לאדם, לבעל החיים או רכוש.

תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים

תביעות לאחר תאונות דרכים הן תביעות נזקי גוף משויכות לדיני הנזיקין ומאפשרים פיצוי גם במקרים אשר בהם גורם הנזק לא פגע במכוון בנפגע, מה שנשאר לנפגע זה רק להוכיח שאכן התנהגות הפוגע גרמה לנזק.

על פי חוק בישראל כל אדם שנפגע בתאונת דרכים, יהיה זכאי לפיצוי כספי (בהתאם למקרה), ללא קשר למידת אשמתו בתאונה.

על הנהג שהיה מעורב בתאונה, לפנות לחברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב בו נהג.
על הנוסע שהיה מעורב בתאונה, לפנות לחברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב בו נסע.
על הולך רגל שהיה מעורב בתאונה, לפנות לחברת הביטוח אשר ביטחה בביטוח חובה את הרכב אשר פגע בו.

אנשים לרוב אינם יודעים מהם הצעדים שעליהם לנקוט כדי למצות את זכויותיהם. באתר זה ריכזנו עבורכם תשובות קצרות לשאלות נפוצות בתחום נזקי גוף ותביעות תאונות דרכים.

חשוב להדגיש, כי כל מקרה לגופו ומשתנה מאדם לאדם ולמקרה הספציפי שלו, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין בעל ניסיון, מתמחה בתחום תאונות דרכים כדי לדון בנסיבות הפציעות שלך.

נפצעתם או נפגעתם בתאונת דרכים? רוצים לדעת האם מגיע לכם פיצוי כספי?
מלאו טופס יצירת קשר מהיר לייעוץ חינם ללא התחייבות עם עורך דין תאונות דרכים מומלץ

תאונות דרכים - חמשת השאלות הנפוצות בתחום

נפגעתם בתאונת דרכים? נגרם לכם נזק גוף? לא בטוחים מאיפה מתחילים ולמי פונים? לפניכם השאלות הכי נפוצות שבהן נתקלים רוב הנפגעים בתאונות דרכים, והתשובות הראשוניות להן.

1. פיצוי עקב תאונת דרכים – מה מקבלים ?

אחת השאלות הנפוצות ביותר שמעניינת כל פצוע בתאונת דרכים היא – כמה פיצויים אני יכול לקבל? או כמה שווה תיק תאונת דרכים שלי?  ובכן, ישנם מקרים רבים בהם בעקבות מעורבות בתאונת דרכים, לא משנה מאיזה סוג,בין אם אתם הולכי רגל או נהגים ברכב, מגיעים לכם פיצויים כספיים בסכומים משתנים בהתאם למקרה הספציפי שלכם (מבחינת דרגת הנכות, מין, הפסדי השתכרות, הוצאות טיפול רפואי, הפסד עזרת הזולת, הוצאות נסיעות וכו’..). את נזקי העבר נדרש להוכיח בעזרת מסמכים המהווים הוכחה ראויה לנזקים שלך, האם הפסדת ימי עבודה? האם נגרמו לך הוצאות רפואיות כתוצאה מתאונת דרכים? לגבי כל הנזקים העתידיים והפיצויים שמגיעים לך, יש נוסחאות וכללים לחישוב הפיצוי. תלוי בגיל, מין, בעיסוק שלך, בשכר, ובדרגת הנכות שקיבלת.

למיצוי זכויות וקבלת פיצוי כספי מירבי כדאי להתייעץ עם עורך דין מתמחה בתאונות דרכים. בחירת עורך דין לתאונות דרכים מיד לאחר אירוע תאונת הדרכים, יכול להיות המרכיב המכריע שיקבע את גובה הפיצוי שתקבל בסופו של דבר, והאם הוא יהיה גבוה או נמוך.

2. התאונה קרתה באשמתי, האם אני יכול לקבל פיצוי כספי ?

כל אדם, בין אם זה הולך רגל או נהג ברכב או בני משפחותיהם, אשר נפגעו בתאונת דרכים רשאים לתבוע את חברת הביטוח המבטחת את הרכב ולקבל פיצויים. בעצם גם אם מישהו אשם בתאונה, גם מגיע לו פיצוי! במצב שהרכב אינו מבוטח,ניתן להגיש תביעה ל”קרנית” – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים. רצוי ומומלץ לפנות לעורך דין המומחה בדיני נזיקין עם מומחיות בתביעות תאונות דרכים שיסייע לכם בתור נפגעים להגיש תביעת נזיקין אזרחית נגד חברת הביטוח ולהשיג לכם את הפיצוי המירבי.

3. האם כדאי לשכור עורך דין תאונות דרכים אם התאונה הייתה קלה ?

עורך דין תאונות דרכים יכול לעזור גם אם תאונת הדרכים שלך הייתה קלה בכך שהוא מגן עליך מפני תביעות משפטיות שהצד השני עשוי לטעון בניסיון להאשים אותך בתאונה כדי להכחיש את אחריותו. עורך דין יכול גם לבדוק את התביעה שלך כדי לוודא שאתה תקבל את כל מה שמגיע לך. בנוסף, עורך דין מכיר את המומחים שיש לשכור ואת הראיות שצריך לאסוף כדי לעזור לך לבנות את התיק החזק ביותר האפשרי.

4. האם ניתן לקבל פיצוי במצב שאין ביטוח חובה בתוקף לרכב ?

במקרה של אדם לא ביטח את רכבו בביטוח חובה והרכב היה מעורב בתאונת דרכים (מצב שהוא מנוגד לחוק ונחשב כעבירה פלילית), ישנו גוף הנקרא “קרנית” – קרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים שהוקם במטרה לפצות נפגעי תאונות דרכים, הולכי רגל למשל או נוסע אחר שנפגע כתוצאה מהתאונה.

5. את מי תובעים במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה ?

ההגדרה הבסיסית והכללית של תאונת עבודה בחוק הלאומי [נוסח משולב] התשנ”ה-1995 הינה תאונה שאירעה תוך כדי ועקב העבודה. לפיכך, תאונת דרכים שאירעה לעובד תוך כדי ועקב עבודתו, תיחשב אף היא כתאונת עבודה. לכן, במקרה של תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה, העובד זכאי לתבוע פיצויים משני גורמים:

 • המוסד לביטוח לאומי
 • חברת הביטוח

תביעות פיצויים תאונות דרכים - כמה פיצויים מקבלים? באיזה מקרים?

תביעות תאונות דרכים | עורך דין תאונות דרכים

הגשת תביעת נזיקין לקבלת פיצוי כספי לאחר תאונת דרכים

פיצויים שתוכלו לבקש בתביעת תאונות דרכים:

נפגעי תאונות מתמודדים עם קשיים כלכליים לאחר תאונת דרכים. חשבונות רפואיים והוצאות אחרות שהופכות לנטל משמעותי.

יש אנשים שנכנסים לחובות בזמן שהם מנסים לטפל בפציעות שלהם. אתם לא צריכים לסבול כתוצאה מרשלנות של מישהו אחר. הנהג האשם, וביטוח הרכב שלו הם אלה שישלמו לכם פיצוי ויכסו את ההפסדים שלכם.

הליכים משפטיים מסוג זה לא רק גורמים ללחץ כלכלי אלא גם ללחץ רגשי. כשאתם פגועים, מחוסרי עבודה, ולא מבינים איך אפשר לעמוד בכל ההוצאות, ואתם עלולים להרגיש חוסר תקווה. 

לכל נהג יש דרישה חוקית לבטח את הרכב עם גבולות אחריות מינימלית עבור נזקי גוף ורכוש. זה שהנהג השני אחראי זה לא אומר שהוא צריך לשלם מכיסו הפרטי, אלא חברת הביטוח (במידה והוא בתוקף כמובן).

ההוצאות שיכולות להיות כתוצאה מפגיעה בתאונת דרכים:

 • חשבונות רפואיים
 • אובדן ההנאה מהחיים
 • נזק לרכוש
 • מצוקה רגשית
 • אבדן הכנסה
 • איבוד כושר השתכרות
 • כאב וסבל
 • אי נוחות
 • מוות בעוולה

לא כל מקרי התאונות זהים וחשוב להבין שלא תקבלו מיד פיצוי המכסה את ההוצאות הרפואיות שלכם, כי טיפול בתיקים מסוג זה יכולים לקחת אפילו מספר שנים לסיים את הטיפול בהם, אז לפעמים אפשר במקרים שעומדים בדרישות הדין לקבל תשלום תכוף (תשלום על החשבון) כמקדמה על חשבון הפיצוי הסופי, וכל סכום שישולם יקוזז בסופו של דבר מסכום התביעה העיקרי.

את הבקשה לתשלום תכוף ניתן להגיש בטרם הגשת התביעה העיקרית, ובדרך כלל מגישים את הבקשה כאשר יש נזקי גוף קשים, וכאשר נגרמים הפסדים שוטפים מוכחים.

רצוי להתייעץ עם עורך דין נזיקין בעל התמחות וניסיון בתחום תאונות דרכים  טרם תחילת התהליך של התביעה, כי מעבר למסמכים הרפואיים, עורך דין מקצועי בתחום יפנה אתכם לחוות דעת של רופא מומחה ורק לאחר איסוף כל המידע הרלוונטי וחוות דעת תוכלו לדעת בוודאות אם יש לכם עילה להגשת התביעה ומה הסיכויים שלכם.

עורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים ידע להאריך ולהגיד לכם מראש פחות או יותר מה הסיכויים שלכם בקבלת פיצוי בתביעת נזיקין כתוצאה מתאונת דרכים.

ההזדמנות הטובה ביותר עבורכם לקבל את הפיצוי המקסימלי המגיע לכם >> התייעצות חינם וללא כל התחייבות!

סוגי תביעות תאונות דרכים יכולות להיות, לדוגמה: תאונת דרכים הולך רגל, תאונות, דרכים עם הרוגים, תאונת טרקטורון, תאונות אופנוע וקטנוע, תאונות משאית, תאונות באוטובוס, תאונות רכבת, תאונות דרכים קטלניות, תאונות פגע וברח ועוד..

נפגעתם בתאונת דרכים? זקוקים לייעוץ מקצועי? >> לחצו כאן להתייעצות ללא התחייבות עם עורך דין תאונות דרכים מנוסה

הסיבות המובילות לתאונות דרכים

הסיבות השכיחות ביותר לתאונות דרכים

תאונות דרכים יכולות לקרות בכל מקום, גורמים רבים עלולים לתרום להתנגשות, החל משגיאת נהג ועד לתנאי כביש גרועים.

הגורמים השכיחים ביותר לתאונות דרכים כוללים:

הסחות דעת – דיבור בטלפון, שליחת הודעות סמס בזמן נהיגה, אכילה, חיפוש תחנת רדיו אלו רק כמה דוגמאות של הסחות דעת אשר יכולים להסיח את הדעת כאשר אתם נמצאים מאחורי ההגה. התמקדות בכל דבר אחר מלבד משימת הנהיגה מסוכנת ועלולה להוביל לתאונת דרכים.

מהירות מופרזת – לאדם שנוהג במהירות מופרזת יש פחות זמן להגיב כדי למנוע תאונה. במיוחד אם הכביש רטוב או שיש בורות, זה יוצר עוד יותר סכנות לנהג הרכב ולסובבים.

נהיגה תחת השפעה – אלכוהול וסמים פוגעים ביכולתו של אדם לנהוג בבטחה. זמן תגובה איטי יותר ותסמינים נוספים מונעים מהנהג לזהות סכנות בכביש ולהגיב אליהן כראוי.

אי שמירת מרחק – תמיד צריך להיות מרווח מספיק בין שתי מכוניות, כדי שיהיה מספיק זמן לתגובה ובלימה במידת הצורך. אם לא שומרים מספיק מרחק, קיים סיכון מוגבר להתנגשות מאחור אם הנהג מלפנים בולם בפתאומיות.

נהיגה בחוסר זהירות – עבירה של נהיגה בחוסר זהירות או בשמה הנוסף נהיגה ברשלנות או בקלות ראש. נהיגה בחוסר זהירות מתרחשת כאשר אדם נוהג ברכבו תוך התעלמות מבטיחות או ללא תשומת לב מספקת.

אי מתן זכות קדימה – נהגים חייבים לתת זכות למכוניות אחרות בכל עת שצריך. תאונות יכולות להתרחש כאשר מישהו ממשיך בצומת או מתמזג לכביש מהיר מבלי לחפש כלי רכב שמתקרבים.

עייפות בנהיגה – נהיגה בזמן עייפות מסוכנת בדיוק כמו נהיגה עם אלכוהול או סמים בגוף, זה גורם לתסמינים דומים ומעכב את יכולתו של הנהג להגיב למצב חירום, להתרחק ממפגעים בכביש, או לציית לתמרורים וסימנים בכבישים.

תנאי דרך גרועים – תנאי כביש, תשתיות רעועות, תחזוקה לקויה ותכנון הנדסי שגוי עלולים לגרום לנהגים לאבד שליטה על רכבם כאשר הם נתקלים במפגע על הכביש או שאינם מצליחים לקרוא תמרור או שלט.

בעיה טכנית / פגם ברכב – גורם נוסף להתרחשות תאונות דרכים הינו בעיה טכנית ברכב או פגם בייצור, כאשר אדם נוהג במכונית עם חלק פגום או מערכת לא תקינה, עלול לקרות מצב שהוא לא יוכל לתמרן בבטחה בתנועה. אסור השימוש ברכב שמתגלים בו ליקויים בטיחותיים חמורים.

אם אחד מהגורמים האלה או גורם אחר הוביל לתאונה שלכם, עליך לפנות מיד לאחד מעורכי הדין לתאונות דרכים המתמחה בתביעות פגיעה ותאונות דרכים. עורך דין בעל ניסיון, יבחן בצורה מקצועית ויחקור יסודית את נסיבות התאונה כדי לקבוע את הסיבה ואת מי צריך לתבוע ו/או מי אמור לשאת באחריות, וכמובן להערכת שווי הפיצוי של המקרה האישי שלכם בחינם וללא כל התחייבות.

עורך דין תאונות דרכים - מומלץ

עורכי דין לתאונות דרכים יכולים לעזור לך לתבוע לאחר תאונת דרכים ולקבל פיצוי מקסימאלי

עורך דין מנוסה לתאונות דרכים

מלבד טיפול בפציעות שלכם, שכירת עורך דין תאונות דרכים מנוסה היא אחד הצעדים החשובים ביותר שתוכל לנקוט לאחר תאונת דרכים. עליכם לעמוד בלוחות זמנים קפדניים, לאסוף מספיק ראיות, להשלים ניירת מקיפה ולתקשר עם חברת הביטוח. זה יכול לגרום ללחץ רב בזמן שאתם מנסים להתאושש מהפגיעה. כמובן שאתם יכולים גם להיתקל בביורוקרטיה ומחסומים בדרך שלא תדעו איך להתגבר עליהם.

מחקרים מראים שהסבירות לקבלת פיצויים גבוהה יותר בעזרת עורך דין מאשר אם בוחרים לטפל בתיק באופן עצמאי. לעורכי דין המתמחים בתאונות דרכים יש את הכלים הדרושים לנווט במורכבות של תביעת ביטוח או תביעה משפטית במקרים של תאונות דרכים ונזקי גוף. ערך הדין ייקח על עצמו את כל האחריות על הטיפול במקרה שלכם כך שתוכלו להתמקד אך ורק בהחלמה ושיקום. 

תיעוד רפואי ומסמכים אחרים

הוכחות חיוניות בכל מקרה של תאונת דרכים. מאוד שימושי להוכחת האשמה, הפציעות שנגרמו לכם וההוצאות שנגרמו לכם עקב התאונה. חשוב לשמור את כל התיעוד הקשור למקרה שלכם, כולל מכתבים מחברת הביטוח, חשבונות מהרופאים או קבלות על מרשמים, צריך לשמור ולהעביר אותם לעורך דין שמייצג אתכם בתיק, שישמור אותם ויציג לגורמים שונים המעורבים במהלך התמודדות עם התביעה שלכם.

חשוב גם לרשום את השמות, המיקומים והתאריכים של כל הטיפולים שאתם מקבלים כדי שניתן יהיה לבקש עותקים של התיעוד הרפואי. כמו כן, עליכם לשמור רשומות מפורטות לגבי כל ההוצאות הרפואיות הנובעים מהתאונה, אתם עשויים לקבל פיצוי עליהם.

כאשר אתם שוכרים עורך דין תאונות דרכים לייצג אתכם, הצעד הראשון של העורך דין יהיה לחקור את נסיבות התאונה. אם הגיע חוקר תאונות לזירת התאונה, סביר להניח שהם ביצעו חקירה משלהם על סיבת התאונה. 

במהלך החקירה של העורך דין צריך לקבוע כיצד קרתה התאונה, מי גרם לתאונה וכיצד להוכיח שמגיע לכם פיצוי כספי. אם אינכם מנוסים בתיקים של מקרי נזקי גוף, כנראה שלא תדעו כיצד לטפל בתהליך או בראיות שעליכם לאסוף. זה יכול להיות תהליך ארוך ומייגע שלוקח זמן לאסוף תיעוד מסוים, ראיות, מסמכים רפואיים ועוד. עורכי דין המתמחים בתחום יכולים לבצע עבורכם את כל ההליך, כך שאינכם צריכים לדאוג בקשר לזה בכלל, וכמובן גם לא לגבי השכר טרחה שלפי החוק משולם לעורך הדין רק בסוף הדרך והוא נע בין 8%- 13% מתוך הפיצוי שתקבלו בפועל. וזה רק אומר שלעורכי הדין יש אינטרס לא פחות משלכם שתקבל כמה שיותר!

בהתאם לנסיבות התאונה שלכם, ייתכן  שיהיה צורך לאסוף את הראיות הבאות:

 • תמונות ועדויות נוספות מזירת התאונה
 • צילומי וידאו של התאונה
 • הצהרות של עדים
 • דוח התנגשות
 • עותקים של הרשומות
 • הערכות תיקון על המכוניות שהיו המעורבות בתאונה
 • רישומי שיחות טלפון של הנהג האשם
 • תוצאות בדיקות כימיות ומסמכים רלוונטיים אחרים
 • עותקים של כל פוליסות ביטוח הרכב
 • דוחות שכר מהעבודה שלך

עורכי דין תאונות דרכים מומחים, יידעו למקסם את הערך של תיק תאונת דרכים שלכם. ראיות לא מספקות עלולות להוביל לתביעת ביטוח שנדחתה או להצעת פשרה נמוכה משמעותית ממה שניתן לקבל. זו הסיבה שעליכם לשכור את אחד מעורכי הדין המומלצים לתאונות דרכים שייצג אתכם וישיג עבורכם את הפיצוי המקסימלי שמגיע לכם.

תביעת נְזִיקִין / תביעת נזקי גוף בתאונות דרכים

על הנפגעים להוכיח לבית המשפט כי נגרמו לכם נזקים, אשר עשויים לכלול הפסד כספי וכן כאלו שאינם ניתנים למדידה כספית, כגון כאב וסבל. 

המרדף אחר הצדק והפיצויים המגיעים לכם יכול להיות קשה, ולכן מומלץ שיהיה לצידכם עורך דין תאונות דרכים שיפעל למענכם כדי להפחית את הנטל ולספק את הצרכים שלכם. מקרי תאונות דרכים כרוכים לרוב בכמויות נכבדות של זמן, מאמץ וכסף. עורך דין נזיקין מעולה ידע לחסוך מכם כמה שיותר, כדי שלא תצטרכו לדאוג לגורמי לחץ נוספים בתקופה הקשה שלכם.

נפגעתם או נפצעתם בתאונת דרכים? מחפשים להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים מומלץ על המקרה שלכם? צרו קשר לייעוץ חינם וללא התחייבות

שאלות ותשובות נפוצות שבד"כ שואלים נפגעי תאונות דרכים

בין אם נפגעתם בתאונת דרכים כהולכי רגל או כנהגים ברכב, ונפגעתם חלילה ונגרם לכם נזק, יש כמה דברים שכדאי לזכור ולעשות בהקדם עם קרות התאונה. ראשית, אם הייתם מעורבים בתאונה , דבר ראשון וחשוב זה לבדוק את מצבכם הבריאותי ושל המעורבים בתאונה. לאחר מכן, מומלץ מאד לתעד את כל מה שקורה לאחר התאונה עצמה, יש סיכוי טוב שהתיעוד הזה הוא מה שיעזור לכם בהמשך להוכיח את חפותכם ולקבל את הפיצוי שמגיע לכם. יש לרשום את פרטי הרכב/ים המעורבים בתאונה ולרשום את כל הפרטים החיוניים כגון: מספר הרכב, סוג הרכב, פרטי הבעלים של הרכב, שם סוכן הביטוח וכתובתו וכו'... בנוסף, פרטים מלאים של הנהג השני ברכב וזאת על פי תעודה מזהה (שם מלא , כתובת מדויקת, מספר הטלפון, תעודת זהות וכל פרט מזהה אחר). מומלץ לבדוק שפרטי הטלפון שנמסרו הם אכן נכונים, פשוט יש להתקשר למספר ולוודא שהטלפון של הנהג השני אכן מצלצל. חשוב לברר ולרשום את הפרטים של כל העדים שהיו מעורבים בתאונה, מאוחר יותר אם הנהג השני יכחיש את אירוע התאונה או את נסיבותיה, לעדים תהיה חשיבות גדולה. כמובן חשוב מאוד לצלם את מקום התאונה, את הנזקים לרכב שלכם ולרכבים האחרים שהיו מעורבים בתאונת הדרכים.

אחת השאלות הנפוצות ביותר שמעניינת כל פצוע בתאונת דרכים היא - כמה פיצויים אני יכול לקבל? או כמה שווה תיק תאונת דרכים שלי?  ובכן, ישנם מקרים רבים בהם בעקבות מעורבות בתאונת דרכים, לא משנה מאיזה סוג,בין אם אתם הולכי רגל או נהגים ברכב, מגיעים לכם פיצויים כספיים בסכומים משתנים בהתאם למקרה הספציפי שלכם (מבחינת דרגת הנכות, מין, הפסדי השתכרות, הוצאות טיפול רפואי, הפסד עזרת הזולת, הוצאות נסיעות וכו'..). את נזקי העבר נדרש להוכיח בעזרת מסמכים המהווים הוכחה ראויה לנזקים שלך, האם הפסדת ימי עבודה? האם נגרמו לך הוצאות רפואיות כתוצאה מתאונת דרכים? לגבי כל הנזקים העתידיים והפיצויים שמגיעים לך, יש נוסחאות וכללים לחישוב הפיצוי. תלוי בגיל, מין, בעיסוק שלך, בשכר, ובדרגת הנכות שקיבלת.

למיצוי זכויות וקבלת פיצוי כספי מירבי כדאי להתייעץ עם עורך דין מתמחה בתאונות דרכים. בחירת עורך דין לתאונות דרכים מיד לאחר אירוע תאונת הדרכים, יכול להיות המרכיב המכריע שיקבע את גובה הפיצוי שתקבל בסופו של דבר, והאם הוא יהיה גבוה או נמוך.

את נזקי העבר נדרש להוכיח בעזרת מסמכים המהווים הוכחה ראויה לנזקים שלך, האם הפסדת ימי עבודה? האם נגרמו לך הוצאות רפואיות כתוצאה מתאונת דרכים? לגבי כל הנזקים העתידיים והפיצויים שמגיעים לך, יש נוסחאות וכללים לחישוב הפיצוי. תלוי בגיל, מין, בעיסוק שלך, בשכר, ובדרגת הנכות שקיבלת.

כן, מבחינה משפטית, ניתן להגיש תביעת רשלנות ללא עורך דין. עם זאת, לפני קבלת החלטה זו, עליך לשקול גורמים רבים אחרים, כולל המורכבות העמוקה של תיקים מסוג זה, כמו גם העובדה שלא יעלה לך דבר לשכור עורך דין שיגיש את התיק שלך וייצג אותך - כלומר אין לך מה להפסיד אלא רק להרוויח משיחה עם עורך דין מומחה בתחום.

לא. רוב עורכי הדין מציעים פגישת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות, במהלכה מעריכים את המקרה שלך, תוך בחינת כל העובדות וקובעים מה הסיכויים והאם מגיע לך פיצוי.

שכר טרחה בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים שנקבע על-ידי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין סכום מרבי בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים - תעריפים מרביים שניתן לגבות מהנפגעים, שלא יעלו על 8% מהסכום אם התקבל בפשרה ללא הגשת תביעה, והשכר טרחה המקסימלי אם היו הליכים משפטיים לא יעלו על 13% מהסכום שנפסק.

 

אם היית מעורב בתאונת דרכים ונפגעת, עליך לפנות בהקדם לעורך דין מנוסה בתחום. הכנה נכונה ובזמן משפיעה מאוד על גובה הפיצוי שתקבל.

 

כן, אתה יכול להחליף עורכי דין בכל עת, במידה ומאיזושהי סיבה אתה לא מרוצה מהטיפול או השירות של העורך דין הנוכחי שמטפל בתיק שלך.

 אם תרצה להחליף עו”ד לא תצטרך לשלם יותר כסף ממה שהיית צריך לשלם לעורך הדין הקודם. בד"כ שני עורכי הדין יעריכו את שכר הטרחה המגיע ויבוררו בנושא, בהתבסס על מספר רב של גורמים כגון משך הזמן שכל משרד משקיע בתיק, העבודה שבוצעה וכו’.

טופס צור קשר מהיר לייעוץ חינם ללא התחייבות עם עורך דין תאונות דרכים מומחה

נפגעתם או נפצעתם בתאונת דרכים? צרו קשר עם עורך דין נזיקין מנוסה כי ככל הנראה אתם זכאים לפיצוי.

אנחנו לשירותך אם רצית לשאול שאלה בתחום נזקי גוף, תביעות לאחר תאונות דרכים במידה ונפצעת או נפגעת ואת/ה זקוק/ה לייעוץ משפטי:

עורך דין תאונות דרכים | עורך דין נזיקין | עורך דין דיני נזיקין| עורך דין ביטוח לאומי | תביעה דמי תאונה | עורך דין תביעות נזיקין | עורך דין נזקי גוף | עורך דין לענייני נזיקין | עורך דין מומלץ בנזיקין | עורך דין לתביעות ביטוח לאומי | המלצה על עורך דין תביעות ביטוח לאומי | עורך דין ייצוג בוועדות רפואיות | עורך דין מיצוי זכויות | עורך דין קבלת פיצוי | עורך דין ייצוג נפגעי רשלנות רפואית | עורך דין מייצג נכים | ייעוץ משפטי ראשוני לבירור | תביעת פיצויים בגין נזקי גוף | תביעת נזקי גוף כל מה שצריך לדעת | עורך דין לתביעות נזקי גוף | עוד לנזקי גוף | תביעת נזקי גוף רשלנות רפואית | כמה זמן לוקח תביעה תאונת דרכים ? | פיצוי בגין תאונת דרכים | תביעת פיצויים בגין נזקי גוף | איך לתבוע על תאונת דרכים ? | כמה כסף אפשר להוציא מתאונת דרכים ? | איך לבחור עורך דין תאונות דרכים ? | עורך דין רשלנות מקצועית | עורך דין תאונות מומלץ | עורך דין תביעת ביטוח | תביעת ביטוח חובה | עורך דין תביעות ביטוח רכב | עורך דין תאונות בצפון | עורך דין תאונות דרכים במרכז |עורכי דין מומלצים תאונות דרכים | עורך דין תביעות תאונות דרכים

4.8/5

עשרת הצמתים וקטעי הדרך המסוכנים בארץ הגורמים לתאונות דרכים רבות

קטעי הכביש והצמתים המסוכנים ביותר אלו הם עשרת קטעי הכבישים המסוכנים ביותר, הגובים את מספר ההרוגים הגבוה ביותר מדי שנה, על פי הדוח של עמותת “אור ירוק”:

עשרת קטעי דרך המסוכנים ביותר בארץ:

 • כביש 1, בין בית דגן למחלף נתב”ג
 • כביש 2, ממחלף פולג עד מחלף גשר השלום
 • כביש 2, ממחלף גשר השלום עד מחלף נתניה
 • כביש 2, ממחלף חבצלת ועד מחלף ינאי
 • כביש 4, מצומת פל ים ועד צומת אור עקיבא
 • כביש 4, מצומת בית חנניה ועד צומת מעגן מיכאל
 • כביש 5, ממחלף תקווה ועד מחלף ירקון
 • כביש 5, ממחלף ירקון ועד מחלף קסם
 • כביש 65, בין היישוב נין לדברת
 • כביש 70, בין מצובה לשלומי

עשרת הצמתים המסוכנים ביותר בארץ:

 • הכניסה לכפר ורבורג (כביש 3)
 • צומת מצליח (כביש 40)
 • צומת הטייסים (כביש 40)
 • כניסה לישוב נחלים (כביש 40)
 • צומת אבליים (כבשיש 70)
 • צומת אחיהוד (כביש 70)
 • צומת נהל (כביש 73)
 • צומת הכניסה לאל מכר (כביש 85)
 • צומת מעון (כביש 232)
 • צומת חלץ (כביש 232)

עפ”י דו”ח של עמותת “אור ירוק” המבוסס על מחקר שביצעה ד”ר חנין פרח מעמותת וקרן רן נאור לקידום מחקר בטיחות בדרכים, נחשף כי טיפול בתשתיות בקטעים מסוכנים בכבישים ובצמתים המסוכנים בישראל, יכול להציל את חייהם של 55 בני אדם בשנה.

בדיקה מעמיקה מגלה כי שיפור התשתית בקטעי הדרך המסוכנים ברשת הכבישים הבינעירונית יכולה למנוע הרבה תאונות דרכים ופגיעות נזקי גוף רבות ואף לחסוך את חייהם של 48 בני אדם בשנה ותיקון התשתית בצמתים המסוכנים יכול לחסוך את חייהם של שבעה בני אדם נוספים בשנה. מהמחקר עולה כי בישראל ישנם קטעי כביש מסוכנים באורך של 326 קילומטר מתוך 4,136 קילומטר כביש בינעירוני שנבחנו. 74 מהכבישים האדומים הבינעירוניים בישראל הם “כבישים אדומים”- כבישים שקטעי דרך שונים לאורכם מוגדרים מסוכנים ונכנסים לרשימת מוקדי הסיכון בהם יש לטפל בעדיפות גבוהה. בנוסף למוקדי הסיכון במקטעים בכבישי ישראל, המחקר מצא גם כי ישנם 85 צמתים לא עירוניים המוגדרים כמסוכנים מתוך 1,274 צמתים שנבדקו. בחינה של הפיזור הגיאוגרפי של מוקדי הסיכון, מעלה כי באזור הצפון נמצאים קרוב למחצית ממוקדי הסיכון, כאשר יתר המוקדים נמצאים באזור המרכז והדרום.