תביעות נזקי גוף | דיני נזיקין

תביעות נזקי גוף - תאונת דרכים / תאונת עבודה / רשלנות רפואית

תוכן עניינים | ניווט מהיר

הסבר קצר מהן תביעות נזיקין ותביעת נזקי גוף בפרט

פגיעת נזקי גוף היא מעשה / נזק פיזי ו/או נפשי אשר נגרם לאדם כתוצאה מרשלנות של מישהו אחר. 

תביעת נזקי גוף שייכת לתחום דיני נזיקין, והסיבות לתביעת נזקי גוף יכולות להיות רבות ולנבוע מ: תאונת דרכים, פציעה או תאונת עבודה, תאונה אישית, רשלנות רפואית, מחלה קשה ועוד). 

אדם אשר חווה פגיעת גוף יכול להימצא זכאי לקבל פיצויים באמצעות הגשת תביעה משפטית לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כנגד מי שגרם לו את הפציעה. 

 את הפיצוי המעניק יכול להיות אדם אחר, חברה, גוף ציבורי, חברת ביטוח או המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי האחראי על מימוש רוב הזכויות החברתיות במדינת ישראל.

אנשים לרוב אינם יודעים מהם הצעדים שעליהם לנקוט כדי להגן על זכויותיהם. באתר זה ריכזנו עבורכם תשובות קצרות לשאלות נפוצות בתחום זה.

חשוב להדגיש, כי כל מקרה לגופו ומשתנה מאדם לאדם ולמקרה הספציפי שלו, לכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין נזיקין מומחה בתחום נזקי גוף כדי לדון בנסיבות הפציעות שלך.

תביעות נזקי גוף - ארבעת השאלות הנפוצות בתחום

מהם נזקי גוף ?

תחום נזקי הגוף הוא מגוון מאוד וחולש כמעט על כל ענף דיני הנזיקין החל בתאונות דרכים, תאונות עבודה, נזקי רשלנות רפואית, רשלנות מקצועית ועוד. תביעות נזקי גוף אינן תביעות נפוצות במיוחד משום שאנשים רבים שנפגעים מעדיפים להימנע מלהגישת תביעת נזיקין ולעבור את ההליך הזה שכרוך בהשקעת מאמצים רבים בד”כ.

אדם אשר חווה פגיעת גוף יכול להימצא זכאי לקבל פיצויים באמצעות הגשת תביעה משפטית לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כנגד מי שגרם לו את הפציעה.

את הפיצוי המעניק יכול להיות אדם אחר, חברה, גוף ציבורי, חברת ביטוח או המדינה באמצעות המוסד לביטוח לאומי האחראי על מימוש רוב הזכויות החברתיות במדינת ישראל.

מה אני עושה אם עברתי תאונה ?

אם נפצעים בתאונה, הדבר החשוב ביותר הוא קבלת טיפול רפואי. בהנחה שלא נלקחים מיד למיון, כדאי לצלם תמונות או סרטונים מזירת התאונה ולקבל את פרטי ההתקשרות של עדים כלשהם שהיו במקום וראו את התאונה. לא צריך להודות באשמה או להתנצל בפני מישהו אחר שהיה מעורב, גם אם זה נראה כמו דבר מנומס לעשות. כל דבר שאומרים בעקבות תאונה יכול לשמש נגדכם אם תגישו תביעה מאוחר יותר. אם יש חשד שאולי מישהו אחר אשם, עליכם לקבוע פגישת ייעוץ עם עורך דין מומחה בתחום כדי לדון באפשרויות שלכם. הייעוץ הראשון כמעט תמיד בחינם אצל רוב עורכי הדין.

אילו נזקים נכללים במקרים של נזקי גוף ?

סוג הנזק העיקרי מכונה נזקי פיצויים, הנחלקים עוד יותר לנזקים כלכליים ולנזקים לא כלכליים. הנזק הכלכלי מבוסס על עלויות והפסדים מוחשיים ואובייקטיביים יחסית, כגון חשבונות רפואיים, אובדן הכנסה וכושר השתכרות, נזק לרכוש ועלויות טיפול עתידי. נזקים לא כלכליים הם סובייקטיביים יותר, המכסים פריטים כמו כאב וסבל, עוגמת נפש וכו’. פיצויים חייבים להיות ניתנים לכימות סביר כדי שיוענקו, במקום להיות ספקולטיביים. 

איך אני יודע אם יש לי עילה לתביעת נזקי גוף וקבלת פיצוי כספי ?

אם נפגעתם או נפצעת בתאונת דרכים, בעבודה או כתוצאה מרשלנות רפואית אז ככל הנראה מגיע לכם פיצוי כספי. אבל כל מקרה לגופו, לכן לא צריך לקבל החלטה כזו בעצמכם ומומלץ ליצור קשר עם עורך דין מומחה בתחום נזיקין ותביעות נזקי גוף בפרט לשיחת ייעוץ ראשונית חינם ללא התחייבות כדי לבחון את המקרה האישי שלכם. עורך הדין מקצועי יוכל לומר לכם את מי ניתן לתבוע במקרה כזה ולמה אפשר לצפות, בהתבסס על עובדות התאונה ומצב הפתיעה כמובן. בעיקרו של דבר, ברוב המצבים, תהיה לכם עילה לתביעת נזקי גוף אם מישהו פעל ברשלנות בנסיבות וגרם לפציעתכם. עם זאת, יישום הליך תביעה זה מורכב יותר ממה שזה נשמע, ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין.

נפצעתם? נפגעתם? חליתם? כנראה מגיע לכם פיצוי כספי!
מלאו טופס יצירת קשר מהיר עם עורך דין נזקי גוף מומחה לייעוץ והערכת סיכויי התביעה (חינם ללא התחייבות)

אילו סוגי תביעות נזקי גוף עיקריות יש ?

תביעות נזקי גוף בתאונות דרכים

תביעת נזיקין - תאונות דרכים

תביעה לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים

לפי החוק כל אדם שנפגע בתאונת דרכים רשאי לתבוע מחברת הביטוח המבטחת את הרכב שבו נסע הנפגע, ובמקרה של הולך רגל את הרכב שפגע בו תביעת נזקי גוף לקבלת פיצויים.
עורכי דין תאונות דרכים המטפלים בתביעות מסוג זה רשאים לגבות שכר טרחה מקסימלי שנקבע בחוק, למעט מקרים מסוימים, בהם עורך דין יכול לבקש בתחילת התהליך תשלום על חשבון הסכום שיתקבל בסיום התביעה.

בישראל החוק מבטיח שזכאים לפיצוי כספי בגין נזקי גוף (כולל נזקים נפשיים) נפגעי תאונות דרכים (רכבים, אופנועים, אופניים והולכי רגל) שנגרמו להם כתוצאה מתאונת דרכים.

כל רכב בישראל אמור להיות מבוטח בביטוח חובה על פי חוק. ביטוח זה נועד לכסות נזקים גופניים שונים העלולים לקרות לנהג, לנוסעים שברכב ולעוברי אורח שהרכב פגע בהם, במקרה של תאונת דרכים.

עורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים ידע לבחון את המקרה ולהעריך פחות או יותר את הסיכויים שלכם בקבלת פיצוי מקסימלי.

לקריאה מעמיקה יותר על תביעות תאונות דרכים ניתן לקרוא כאן.

נזקים שניתן לתבוע במסגרת תביעת נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים, לדוגמה: אובדן כושר עבודה, נכות, הפסד ימי עבודה, אובדן השתכרות, כאב וסבל, טראומה נפשית ועוד…

נפגעתם בתאונת דרכים? זקוקים לייעוץ מקצועי? >> השאירו פרטים ועורך דין מומחה לתאונות דרכים יחזור אליכם בהקדם!

תביעה בגין רשלנות רפואית שגרמה נזקי גוף

תביעת נזקי גוף - רשלנות רפואית

הגשת תביעת נזיקין לקבלת פיצוי כספי בגלל רשלנות רפואית

אם בתור מטופלים נגרם לכם נזק כתוצאה מטיפול רפואי רשלני, אתם יכולים להגיש תביעת רשלנות רפואית ולתבוע פיצוי כספי מהמטפל.
כדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית יש להקפיד על איסוף מירב החומר הרפואי הרלוונטי.
בד”כ ניתן להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית רק עד 7 שנים מהיום שבו נגרם הנזק.

תביעת רשלנות רפואית היא תביעה על מתן טיפול רפואי רשלני שנגרם לכם לנזק כמטופל. התביעה מוגשת כנגד הגורם המטפל במטרה להשיג את הפיצוי המגיע למטופל.

בתביעת רשלנות רפואית, ניתן לתבוע כל מטפל רפואי שטיפל בכם ואם נפגעתם כתוצאה מהטיפול (כגון: רופא, מרדים, אחות, רוקח וכד’).
כמו כן, ניתן לתבוע את המוסד הרפואי שבו עובד המטפל (כגון: בית חולים, קופת חולים, מרפאת מומחים וכדומה). 
רצוי להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הרשלנות הרפואית טרם תחילת התהליך של התביעה, כי מעבר למסמכים הרפואיים, עורך דין מקצועי בתחום יפנה אתכם לחוות דעת של רופא מומחה ורק לאחר איסוף כל המידע הרלוונטי וחוות דעת תוכלו לדעת בוודאות אם יש לכם עילה להגשת התביעה ומה הסיכויים שלכם.

עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ידע להגיד לכם מראש פחות או יותר מה הסיכויים שלכם בקבלת פיצוי בתביעת נזיקין כתוצאה מרשלנות רפואית.

תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות, לדוגמה: רשלנות במעקב היריון, בעת הלידה או במהלך התפתחות העובר, ניתוח רשלני שגרם לנכות או החמרת המצב הקיים, רשלנות בטיפולי שיניים, מתן תרופות שגויות ועוד..

נגרם לכם נזק מטיפול רפואי רשלני? זקוקים לייעוץ מקצועי? >> השאירו פרטים ועורך דין מומחה לרשלנות רפואית יחזור אליכם בהקדם!

נזקי גוף בעקבות תאונת עבודה / פציעה בעבודה / מחלת מקצוע

תביעת נזיקין - תאונות עבודה

תביעת נזקי גוף כספית בגלל פגיעה או תאונה בעבודה 

מהי פגיעה בעבודה? פגיעה או תאונה בעבודה עשויה להתרחש בכל סוגי העבודות, וחשוב שכל עובד יהיה מודע לזכויותיו, במקרה וחלילה הוא נפגע בשל תאונת עבודה. 

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה תוך כדי עבודה, עקב העבודה וכולל מקרים של בדרך לעבודה וממנה ותאונת עבודה יכולה לקרות לכל אחד. 

בשל העובדה שאנו נמצאים בעבודה לפחות 7-8 שעות (לא כולל נסיעה לעבודה וחזרה), לפחות 5 ימים בשבוע, כך גדל הסיכוי שנהיה חשופים למקרה מסוג תאונת עבודה – פגיעה בעבודה – ואולי נזדקק לייעוץ מקצועי של עורך דין מנוסה בתחום תאונות העבודה שיידע לכוון אותנו כיצד למצות את מלוא הזכויות שלנו לאחר פגיעה בעבודה.

במידה וחוויתם פגיעה בעבודה או בדרך לעבודה לדוגמה כתוצאה מתאונת דרכים, נפילה בעבודה או כל פציעה אחרת ואתם רוצים לדעת איזה פיצוי תוכלו לקבל על אירוע תאונת עבודה ומהן הדרכים לדרוש אותו – כדאי להתייעץ עם עורך דין תאונות עבודה מומחה ומומלץ שמכיר את החוקים היטב ויכול למצות את זכויותיכם במוסד לביטוח הלאומי.

פיצוי כספי: תאונה עקב עבודה או מחלת מקצוע מקנים לכל נפגע זכות לקבלת תשלום דמי פגיעה של עד 91 ימים (אם הנפגע נעדר מעבודתו עקב הפגיעה). לאחר מועד זה ניתן להגיש תביעה לנכות מעבודה. 

החזר הוצאות טיפול רפואי: אם התביעה הוכרה כתאונת עבודה, הנפגע זכאי להחזר הוצאות טיפול רפואי.

נפגעתם או נפצעתם בעבודה? זקוקים לייעוץ מקצועי? >> השאירו פרטים ועורך דין מומחה לתאונות עבודה יחזור אליכם בהקדם!

תביעות נזקי גוף - שאלות נפוצות - כל השאלות החשובות בנושא:

ייתכן שעדיין יש לך מקרה גם אם אינך מרגיש שנפגעת באותו הרגע. התגובה הביולוגית למצב טראומטי כמו תאונה שולחת פרץ של אדרנלין בגוף, מה שיכול להפחית זמנית את תחושות הכאב. אתה עלול להתחיל להרגיש כאב משמעותי או לפתח תסמינים אחרים מאוחר יותר. כדאי להתייעץ עם רופא גם אם אינך חש כאב מיידי כלשהו, כאב תופת חזק, שכן חלק מהמצבים החמורים ביותר מופיעים עם הזמן.

מהיום שנולדה עילת התביעה, ממנו מתחילים למנות את תקופת ההתיישנות אשר ככלל עומד בחוק הישראלי על שבע שנים(פרט למקרים מסוימים היוצאים דופן להם נקבעו תקופות אחרות). חשוב לוודא שאינך חורג ממסגרת הזמן ומוותר בטעות על זכויותיך. ככלל, עליך לנסות להגיש את תביעת הנזיקין בהקדם האפשרי כל עוד הראיות עדיין טריות. זה יעזור לך להוכיח את האחריות ואת היקף הנזקים שלך.

 

סוג הנזק העיקרי והנפוץ מכונה נזקי פיצויים, הנחלקים עוד יותר לנזקים כלכליים ולנזקים לא כלכליים. הנזק הכלכלי מבוסס על עלויות והפסדים מוחשיים ואובייקטיביים יחסית, כגון חשבונות רפואיים, אובדן הכנסה וכושר השתכרות, נזק לרכוש ועלויות טיפול עתידי. נזקים לא כלכליים הם סובייקטיביים יותר, המכסים פריטים כמו כאב וסבל, עוגמת נפש ואובדן הנאה מהחיים. פיצויים חייבים להיות ניתנים לכימות סביר כדי שיוענקו, במקום להיות ספקולטיביים. אם הנאשם פעל בצורה בוטה במיוחד, ייתכן שתוכל לקבל פיצויים עונשיים בנוסף לפיצויים. אלו נועדו להעניש את הנאשם ולהרתיע התנהגות מסוג זה. פיצויים עונשיים ניתנים רק לעתים נדירות, אך הם יכולים להיות משמעותיים, אם כי יש מגבלות חוקתיות על כמה הם יכולים לחרוג מהפיצויים הפיצויים

 

זה יהיה תלוי באופי הספציפי של הפציעות שלך ולא ניתן לברר עד שהמקרה שלך נבדק לעומק. אתה יכול לבקש מעורך דין נזקי גוף באזורך לקבלת הערכה גסה, על סמך מקרים דומים שהם טיפלו. עם זאת, עליך להיות מודע לכך שעורכי דין נאסרים להבטיח שהם יגבו סכום מסוים או לחזות בדרך אחרת את תוצאות התיק. כל הערכה שתקבל ככל הנראה תהיה מעורפלת ולא מדויקת. שאלה נוספת היא איזה פיצוי אתה יכול לקבל בפועל, מה שעשוי להיות תלוי בגורמים כמו הביטוח של כל גורם אשם, הנכסים שלהם, הביטוח שלך והעורך דין שמייצג אותך בתיק.

 

החוק בישראל מבטיח שבמקרה של נזקי גוף כתוצאה מתאונת דרכים הזכאות לפיצויים מגיעה לכל נהג אשר מבוטח בביטוח חובה. לכן, גם נהג אשם בתאונה זכאי לפיצוי בתביעת חברת הביטוח המבטחת את הרכב.

מעט מאוד מקרי נזקי גוף מגיעים למעשה למשפט. הרוב המוחץ מסתיים בפשרה עם הנתבע או חברת ביטוח. למרבה הצער, קשה לחזות את הזמן שלוקח להגיע להסדר ויכול להשתנות באופן דרמטי. ככלל, תביעה הכרוכה בפציעות משמעותיות ובסכום כסף משמעותי ייקח זמן רב יותר להסדיר כי המבטחת תילחם עליה יותר. אם התיק מורכב או החבות אינה ברורה, הפשרה עשויה להימשך זמן רב יותר. שכירת שירות עורך דין מומלץ בתחום יכולה לפעמים להניע את המבטח להציע הצעה הוגנת בשלב מוקדם יותר של התהליך, מכיוון שהם יודעים שיש פחות סיכוי שהם ינצלו אותך.

 

אתה עדיין יכול לקבל פיצויים מאדם אחר שהיה אשם בתאונה. הנזקים עשויים להיות מופחתים כדי להתחשב במצב הקיים, אבל אתה יכול להטיל אחריות על אדם או ישות אחרת על החמרת המצב. מישהו שמקיים איתך אינטראקציה לוקח אותך כפי שהוא מוצא אותך, כך שהשאלה אם מישהו בלי מצבך היה נפצע היא לא רלוונטית. עם זאת, מקרים אלו נוטים להיות מורכבים יותר ועשויים לדרוש סיוע של מומחים, ולכן שכירת עורך דין עשויה להיות חשובה במיוחד.

 

מאחר והביטוח לא ישלם לנתבע חשבונות עד לביסוס החבות, תצטרך לכסות הוצאות אלו בתחילה בעצמך. ייתכן שתוכל להשתמש בכיסוי ביטוח אישי לאחר תאונת דרכים. כיסוי ביטוחים רפואיים או ביטוח בריאות יכולים לחול לאחר כל סוג של תאונה. אם נפצעת בעבודה, תוכל להשתמש בהטבות הפיצויים של העובדים שלך. סביר להניח שלכל מבטח יש זכות לקבל החזר מהתמורה של כל פשרה בסופו של דבר שתקבל. אם אין לך ביטוח, אתה אמור להיות מסוגל למצוא רופא או בית חולים שיטפלו בך לפי הסכם שהם ישולמו מההסדר שלך.

 

אם נפגעת בעבודה, עשויות להיות לך מספר אפשרויות לפיצוי.

דבר ראשון קבלת פיצוי מהביטוח הלאומי שנקרא תשלום דמי הפגיעה ואפשרות להגשת תביעה לנכות. ברוב המצבים, אתה תהיה זכאי להטבות פיצויים לעובדים דרך המעסיק שלך. אלה יכסו את החשבונות הרפואיים שלך בנוסף לחלק מהשכר האבוד שלך. פיצויי עובדים עשויים גם לספק סיוע בשיקום מקצועי ותשלומי סכום חד פעמי עבור סוגים מסוימים של פציעות או מוגבלויות. אם מישהו אחר מלבד המעסיק שלך או עמית לעבודה גרם לתאונה שלך, ייתכן שתהיה לך תביעת פגיעה אישית נוספת נגד אותו צד שלישי. לדוגמה, ייתכן שתוכל לתבוע יצרן של ציוד במקום העבודה אם נפגעת בגלל שהציוד היה פגום. לפיצויים של עובדים עשויה להיות זכות לקבל החזר מהתמורה של אותה תביעה, אבל המשך תביעת נזקי גוף (אם רלוונטי) היא בדרך כלל אסטרטגיה חכמה מכיוון שאתה יכול לקבל יותר כסף ממה שאתה יכול באמצעות פיצויי עובדים.

 

פיצוי כספי: תאונה עקב עבודה או מחלת מקצוע מקנים לכל נפגע זכות לקבלת תשלום דמי פגיעה של עד 91 ימים (אם הנפגע נעדר מעבודתו עקב הפגיעה). לאחר מועד זה ניתן להגיש תביעה לנכות מעבודה. 

החזר הוצאות טיפול רפואי: אם התביעה הוכרה כתאונת עבודה, הנפגע זכאי להחזר הוצאות טיפול רפואי. 

תביעות נזקי גוף רבות ניתן להסדיר במלוא ערכן באמצעות משא ומתן, גישור או בוררות, מבלי לפנות לבית המשפט. עם זאת, במקרים מסוימים מורכבים או תיקים שחברת הביטוח או הגורמים האשמים מסרבים לנהל משא ומתן, עשויים לגרור אותך להליכים משפטיים.

כמה מקרים פשוטים של נזקי גוף ניתנים לפתרון ללא עורך דין. לדוגמה, אולי היית מעורב בהתנגשות רכב מאחור שבה הנהג האחורי היה אשם בבירור, ושאף אחד מהנהגים לא נפגע באורח קשה. אולי תוכל לפתור תביעה זו בצורה הוגנת על ידי משא ומתן עם חברות הביטוח בעצמך. עם זאת, סביר להניח שאתה זקוק לעורך דין אם עובדות התאונה מורכבות, הפציעות שלך משמעותיות או חריגות, או שהצד האשם מערער על אחריות. אם הרבה כסף מונח על כף המאזניים, אתה לא צריך לקחת סיכון וללכת לכל הביורוקרטיה בלי עורך דין מומחה בתחום שיכול להגדיל את הסיכויים ואת הפיצוי שיתקבל. כמו כן, כמעט תמיד יהיה צורך בעורך דין במקרים הדורשים עדות מומחים, כמו רוב תיקי הרשלנות הרפואית ואחריות מוצרים.

 

לא. רוב עורכי הדין מציעים פגישת ייעוץ ראשונית חינם וללא התחייבות, במהלכה מעריכים את המקרה שלך, תוך בחינת כל העובדות וקובעים מה הסיכויים והאם מגיע לך פיצוי.

כמעט כל עורכי הדין לנזקי גוף לוקחים תיקים ללא תשלום, וגובים את שכר הטרחה שלהם כאחוז מכל פשרה או פסק דין שהם משיגים עבורך. לפיכך, אם אתה לא מקבל כלום מהתיק, גם עורך הדין לא. זה ידוע בתור הסדר שכר טרחה. האחוז שעורך דין לוקח מפשרה משתנה, אך לרוב הוא נע בין 15% אחוזים ל 25% מהסכום שתקבל(פרט לשכר טרחה בגין נזקי גוף כתוצאה מתאונות דרכים שנקבע על-ידי המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין סכום מרבי בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים - תעריפים מרביים שניתן לגבות מהנפגעים, שלא יעלו על 8% מהסכום אם התקבל בפשרה ללא הגשת תביעה, והשכר טרחה המקסימלי אם היו הליכים משפטיים לא יעלו על 13% מהסכום שנפסק.)

 

אם נפגעת כתוצאה מרשלנות של מישהו אחר או היית מעורב בתאונת דרכים או עבודה, עליך לפנות בהקדם לעורך דין מנוסה. חוק ההתיישנות, המתייחס לפרק הזמן בו מותרת הליך משפטי, עשוי להתחיל במועד הפגיעה במקרים של נזקי גוף. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך להחליט אם התביעה שלך תקפה.

 

כן, אתה יכול להחליף עורכי דין בכל עת, במידה ומאיזושהי סיבה אתה לא מרוצה מהטיפול או השירות של העורך דין הנוכחי שמטפל בתיק שלך.

 אם תרצה להחליף עו”ד לא תצטרך לשלם יותר כסף ממה שהיית צריך לשלם לעורך הדין הקודם. בד"כ שני עורכי הדין יעריכו את שכר הטרחה המגיע ויבוררו בנושא, בהתבסס על מספר רב של גורמים כגון משך הזמן שכל משרד משקיע בתיק, העבודה שבוצעה וכו’.

נפילה ברחוב, בחנות או בשטח ציבור  עלולה להביא לפציעה חמורה ואף לנכות לצמיתות. פציעה זו מתרחשת כאשר מישהו מחליק, מועד או נופל כתוצאה ממצב מסוכן בשטח של מישהו אחר, או במקום ציבורי כמו המדרכה לדוגמה. זה כולל נפילות כתוצאה ממים, שינויים פתאומיים בריצוף, תאורה לקויה או מפגע נסתר, כמו רווח או חור שקשה לראות באדמה. אם נפגעת כתוצאה ממצב מסוכן בשטח של מישהו אחר ו/או בשטח ציבורי, בעל הקרקע, בעל העסק, מועצה מקומית או כל גורם אחראי אחר עשויים להיות אחראים לפציעותיך.

בזמן ביקור אצל רופא השיניים או ניתוח שיניים, סביר לצפות שהם ינקטו באמצעי הזהירות הנדרשים ויספקו את רמת הטיפול הראויה לטיפול בך. למרבה הצער, רשלנות וטעויות הניתנות להימנעות מתרחשות, ובמקרה זה, חשוב להבין שרשלנות דנטלית היא סוג של רשלנות רפואית שבה ספק שירותי הבריאות יכול להיות אחראי לכל פציעה או הפסדים שנגרמו.

ישנן צורות שונות של רשלנות שיניים. טפסים אלה יכולים לכלול, אך אינם מוגבלים במלואם אליהם:

 • עקירה מיותרת של שן.
 • ביצוע הליך שיניים מיותר, למשל, ביצוע טיפול שורש או עקירה כאשר סתימה מספקת.
 • אי אבחון בעיה דנטלית חמורה ובעקבותיו חוסר טיפול, הגורם להחמרת הבעיה.
 • אבחון שגוי של בעיה דנטלית, המוביל את המטופל לקבלת הטיפול השגוי לבעיה.
 • ביצוע הליך שיניים בשן השגויה.
 • מתן הרדמה לא נכונה במהלך טיפול שיניים.
 • אי עיקור נאות של ציוד דנטלי וגרימת זיהום.
 • גרימת נזק עצבי תוך מתן טיפול שיניים שגרתי.
 • אי קריאה מדויקת של ההיסטוריה הדנטלית של מטופל ושקולה אותו; ו/או
  פגיעה מכוונת במטופל בזמן שהוא מורדם לצורך טיפול שיניים.

מלאו טופס צור קשר מהיר ועורך דין נזיקין מומחה יחזור אליכם בהקדם

נפגעתם, נפצעתם, חליתם ? צרו קשר עם עורך דין נזקי גוף מנוסה כי ככל הנראה אתם זכאים לפיצוי.

מאמרים אחרונים בנושא דיני נזיקין

Sorry, we couldn't find any posts. Please try a different search.

מה אנשים מחפשים בתחום תביעות נזיקין במקרים של פציעות או פגיעות וזקוקים לייעוץ משפטי:

עורך דין נזיקין | עורך דין רשלנות רפואית | עורך דין תאונות עבודה | עורך דין דיני נזיקין | עורך דין תאונות דרכים | עורך דין תאונות אישיות | עורך דין ביטוח לאומי | עורך דין תביעות נזיקין | עורך דין נזקי גוף | עורך דין לענייני נזיקין | עורך דין מומלץ בנזיקין | עורך דין לתביעות ביטוח לאומי | המלצה על עורך דין תביעות ביטוח לאומי |  עורך דין ייצוג בוועדות רפואיות | עורך דין מיצוי זכויות | עורך דין קבלת פיצוי | עורך דין ייצוג נפגעי תאונות דרכים | עורך דין מייצג נכים | תביעה תאונת דרכים ביטוח לאומי | ייעוץ משפטי ראשוני לבירור | תביעת פיצויים בגין נזקי גוף | תביעת נזקי גוף כל מה שצריך לדעת | עורך דין לתביעות נזקי גוף | עוד לנזקי גוף | תביעת נזקי גוף בתאונת דרכים | תביעת ביטוח חובה נזקי גוף | מחשבון פיצויים נזקי גוף | כמה זמן לוקח תביעה תאונת דרכים ? | פיצוי בגין תאונת דרכים קלה | תביעת פיצויים בגין נזקי גוף | איך לתבוע על נזקי גוף ? | כמה כסף אפשר להוציא מהביטוח על תאונת דרכים | פיצוי תאונת דרכים 10 אחוז נכות | תחשיבי נזק תאונת דרכים | פיצוי תאונת דרכים ללא נכות | תביעה תאונה רכב | תאונת דרכים בעבודה פיצויים | תביעה תאונת דרכים ביטוח לאומי | איך לבחור עורך דין לנזקי גוף ? | מי זכאי עבור פיצויים בגין נזקי גוף ? | תביעה בגין תאונת דרכים

4.8/5

בתי המשפט ובתי הדין לעבודה בארץ

טלפון: 077-2703333 
כתובת: רחוב שערי משפט 1, ירושלים
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – באר שבע

טלפון: 077-2703333 
כתובת: רחוב התקווה 5, באר שבע
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – חיפה

טלפון: 077-2703333 

כתובת: שדרות הפלי”ם 12, חיפה
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – ירושלים

טלפון: 077-2703333 
כתובת: רחוב סלאח א-דין 40, ירושלים
שעות קבלת קהל:
חלק משופטי בית המשפט המחוזי בירושלים יעברו ב-09.09.2021 מהבניין המרכזי של בית המשפט המחוזי ברחוב סלאח א-דין 40 לבניין “מרכז כלל” ברחוב יפו 97, ירושלים.

קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – מרכז לוד

טלפון: 077-2703333 
כתובת: שדרות הציונות 3, לוד
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – נצרת

טלפון: 077-2703333 

כתובת: כיכר קריית יצחק רבין נוף הגליל (נצרת עילית)
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

בית המשפט המחוזי – תל אביב

טלפון: 077-2703333 

כתובת: רחוב ויצמן 1, תל אביב-יפו
שעות קבלת קהל:
קבלת קהל במזכירות בית המשפט תתקיים בימים ובשעות הבאים:
בימים א’-ה’ בין השעות 13:30-08:30.
אישור תצהירים בין השעות 13:30-08:30.
אישור אפוסטילים בימים א’, ב’ ו-ד’ בין השעות 13:30-08:30.

לתשומת לבכם,
בימי ו’, בערבי חג, ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, וביום הזיכרון לשואה ולגבורה לא תתקיים קבלת קהל, למעט סעדים דחופים.

שאר בתי המשפט:

או שניתן לחפש לפי יישוב,יחידה או תחום בקישור הזה:

קבלת קהל ועמדות שירות

 

פסקי דין והחלטות שהופצו על ידי מערך הדוברות

מעל 5,300 פסקי דין שהופצו על-ידי מערך הדוברות החל משנת המשפט תש”פ (2020-2019) ואילך.

ניתן לבצע חיפוש פסקי דין על ידי בחירה באחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

 • חיפוש לפי פסק דין – חיפוש חופשי.
 • מספר תיק – חיפוש חופשי.
 • סוג ההליך – בג”ץ, נוער, פלילי, אזרחי, משפחה, עניינים כלכליים, עניינים מנהלים, עבודה, תעבורה, ועדת שחרורים ושאר הנושאים.
 • בתי משפט – בית המשפט העליון, בתי המשפט המחוזיים, בתי המשפט לענייני משפחה, בתי המשפט לעניינים מקומיים, בתי המשפט לתביעות קטנות, בתי המשפט לתעבורה, בתי משפט השלום, בתי משפט לנוער, בתי הדין לעבודה.
 • מחוז – בית המשפט העליון, מחוז צפון, מחוז חיפה, מחוז תל אביב, מחוז מרכז, מחוז ירושלים, מחוז הדרום.
 • שופט / הרכב – חיפוש חופשי.
 • מועד ההחלטה – אפשרות לבחור מתאריך מסוים ועד תאריך מסוים.

וכמובן אפשרות להוריד קובץ PDF מקורי של הפסק דין שניתן.